BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İl Valimiz Sayın Ali MANTI Başkanlığında Okul Güvenlik Toplantısı Yapıldı

İl Valimiz Sayın Ali MANTI Başkanlığında Okul Güvenlik Toplantısı Yapıldı

İl Valimiz Sayın Ali MANTI başkanlığında 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem Okul Güvenlik Toplantısı yapıldı. 02/02/2018 tarihinde Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantıya Sayın Valimizin yanısıra Vali Yardımcısı Sayın Cevat GÜN, Bingöl Belediye Başkanı Sayın Yücel BARAKAZİ, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Mevlüt DİRİM, İl Emniyet Müdürü Sayın Metin AKAY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Yusuf TOKUŞ, İl Sağlık Müdürü Sayın Mehmet Emin GÜNDOĞDU, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Amiri Samet ŞEKERCİOĞLU, Merkez köy ve mahalle muhtarları, STK temsilcileri, okul müdürleri, okul aile birliği temsilcileri ve öğrenci taşıma servisi yetkilileri katıldı.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. döneminin değerlendirildiği toplantıda İl Valimiz Sayın Ali MANTI şunları söyledi ;

‘Önceki dönem konu ile ilgili toplantımızı detaylı başlıklar ile ele almıştık. Amacımız yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlıklı girmektir. Okul güvenliklerini ele aldığımız oturumlarımızda çocuklarımız için okul içinden ve okul dışından gelebilecek tehlikelere karşı etraflıca konuşacağız. Her birimiz üzerine düşen görevi yerine getirerek güvenlik açısından sorunların asgariye indirildiği bir ortam yaratmalıyız.

Önceki dönem kurumlarımızca alınan tedbirlerden dolayı önemli bir sıkıntı yaşamadığımızı ifade etmek isterim. Bundan dolayı ilgili kurumlara teşekkür ediyorum. Aynı hassasiyetin ikinci dönem de gösterilmesini istiyoruz. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşlarımız, ilgili STK’lar, velilerimiz ve öğrencilerimiz işbirliği halinde olmalıdırlar. Amacımız İlimizde güvenli ve emniyetli bir ortamda üst düzey bir eğitim imkânı sunmaktır. Bütün paydaşların konu ile ilgili olarak gayret içerisinde olmaları bizleri sevindirmektedir.

Bu duygularla 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum’ dedi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Yusuf TOKUŞ tarafından 1. dönemde okullarımızda gerçekleştirilen güvenlik tedbirleri detaylı bir şekilde açıklandı. Merkez köy ve mahalle muhtarlarının taleplerini dile getirdikleri toplantı oldukça ılımlı ve verimli bir atmosferde iyi niyet temennileri ile tamamlandı.

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

YENİŞEHİR MAHALLESİ,HASTANE CADDESİ,MELİKŞAH SOKAK Merkez/BİNGÖL - 0426 213 25 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.